Evde Sağlık
01 Temmuz 2019

Evde Sağlık Hizmetleri  hastane ortamına gelemeyen yatağa bağımlı veya yarı bağımlı hastalara ev ortamlarında  kaliteli, etkin ve güvenli sağlık  hizmeti  sunar.

Hastanemiz bünyesinde bulunan Evde Sağlık Hizmetleri birimi 2 hemşire ,1 şoför, 1 mobil araçla hizmet vermektedir .En son Ulaşılan toplam  hasta sayısı: 440 aktif hasta sayısı: 360 dır. Hizmet kapsamı yatağa bağımlı ve spastik serebral palsi teşhisi konulmuş hastalardır.

Hasta yakınları 444 38 33 nolu ulusal telefon çağrı numarasını 24 saat arayabilirler ve başvuru oluşturabilirler. Müracaat sahiplerinin uygun zamanları da dikkate alınarak randevu saat ve tarih verilir, hasta evinde ziyaret edilir.

Daha önce planlanmış  tedavisi olan hastanın ihtiyacına göre enjeksiyonu, serumu, pansumanı + yatak yara pansumanı yapılır veya kan numuneleri alınır, sonda takılır. Biten ilaç- bez- mama raporları düzenlenir. Muayenesi gereken poliklinik randevuları alınır, muayeneleri gerçekleştirilir, gerekli eğitimler ve bilgilendirmeler yapılır.

Aniden gelişen acil durumlar evde sağlık hizmeti kapsamında değildir. Bu gibi durumlarda 112 acil hizmetlerden yardım alınır.Evde Sağlık Hizmetleri.jpg