T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Bursa İl Sağlık Müdürlüğü Dr. Ayten Bozkaya Spastik Çocuklar Hastanesi ve Rehabilitasyon Merkezi

T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Bursa İl Sağlık Müdürlüğü Dr. Ayten Bozkaya Spastik Çocuklar Hastanesi ve Rehabilitasyon Merkezi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Başhekim

Güncelleme Tarihi: 16/09/2020

bashekim.jpg
                                                                               
                                                            Dr. Rüstem RIZAOĞLU

Özgeçmiş;

1974 yılında Azerbeycan’da (Ahıska Türkü olarak) dünyaya geldim. 1991-1998 Yılları arasında Azerbeycan Neriman Nerimanov Üniversitesi Tıp Fakültesini , 1998-2002 Moskova Tıp Fakültesi Yeni Doğan Yoğun Bakım Uzmanlığını bitirdim.  

2009 Yılından itibaren Bursa’da sırasıyla;

Orhaneli Devlet Hastanesi,

Harmancık Devlet Hastanesi,

Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi,

Dr.Ayten Bozkaya Spastik Çocuklar Hastanesi ve Rehabilitasyon Merkezi,,

Dörtçelik Çocuk Hastanesi,

Mudanya Devlet Hastanelerinde Acil Servis Bölümlerinde farklı görevler aldım.

1.1.2018 tarihinden itibaren Bursa Dr.Ayten Bozkaya Spastik Çocuklar Hastanesi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde Başhekim olarak görevime devam etmekteyim.Başhekim Mesajı

Değerli Ziyaretçilerimiz;

     Hastanemiz Türkiye de spastik engelli çocuklara hizmet veren tek Devlet Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezidir. 1997 yılında hizmet vermeye başlayan hastanemiz 2005 yılında hizmete açılan ek binasıyla 54 yatak kapasitesine ulaşmıştır.  Sağlık Bakanlığına bağlı, araştırma hastaneleri dışında, yataklarının tümünü Rehabilitasyona ayıran tek Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezidir.

     Hastanemize müracaat eden hastalar Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Nöroloji ve Fizik Tedavi Uzmanları ile birlikte değerlendirilerek kendilerine uygun olan fizik tedavi ve rehabilitasyon programına alınmakta, fizyoterapist ve hidroterapist eşliğinde tedavileri tamamlanmaktadır.

     Hastanemiz Serebral Palsi, Spina Bifida, Pleksus Brakialis Paralizileri, MSS'nin Dejeneratif Hastalıkları gibi rehabilitasyon gerektiren tüm çocuk yaş gruplarına hitap etmektedir.

    Serebral Palsi beyinde meydana gelen defekt ve lezyonların neden olduğu hareket ve postür bozukluğudur. Hastalığın nedeni olan beyin lezyonu artma ya da ilerleme göstermez. Buna karşılık lezyonun ekstremite ve vucutta meydana getirdiği felçler erken tanınıp tedavi edilmezse ilerler ve zamanla ekstremite ve vücutta deformitelere yol açar. Temennimiz bu grup hastalıklarla hiç karşılaşmamaktır. Ancak hiç istemesek te bu grup vakalarla karşılaşıyoruz. En ufak bir serebral parazi kuşkusunun varlığında hemen egzersiz tedavisi gerektiğinden bu hastalarda erken tanı ve tedavi çok önemlidir. Bu nedenle hem hekimlerimizin hem de ebeveynin serebral palsi şüphesi olan bütün hastaları en erken dönemde hastanemize yönlendirmeleri tedavi başarısı açısından önem arz etmektedir.

Saygılarımla...